Koncert charytatywny dla Ukrainy

Koncert charytatywny dla Ukrainy

Koncert charytatywny dla Ukrainy

Poezja i muzyka, czyli połączenie doskonałe, zarówno dla melomanów jak i miłośników słowa pisanego. Dostarcza, bowiem wrażeń na długo zapisujących się w pamięci odbiorców. Powiązanie, to w integracji z pełną widowni salą, skutkują głębokim wyrazem solidarności.
25 marca w auli Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich miał miejsce szczególny koncert charytatywny dla pogrążonej w wojnie Ukrainy.
Zaproszeni goście, nauczyciele oraz nasi uczniowie mogli zakupić symboliczną cegiełkę, a tym samym wspomóc finansowo naszych sąsiadów. Cała zebrana kwota w wysokości 2800 zł zostanie przekazana dla zaprzyjaźnionego Związku Polaków na Ukrainie z przepięknego miasta portowego – Odessy.
Kulminacyjnym punktem naszego koncertu był występ p. Lecha Lamenta, p. Jerzego Kellera i pani Marioli Jankowskiej. Niezwykle nastrojowa, głęboka a zarazem jakże aktualna muzyka duetu poetycko-muzycznego oraz wiersze pani Jankowskiej były przeplatane piosenkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Pauliny Antas, Wiktorii Krawczyk, Igi Kurasik, Dominika Okońskiego, Patryka Skąpskiego i Vladyslava Shultsa. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się takie poruszające utwory jak: „Miasto 44”, „Wracam do domu”, Mamo, tyś płakała”, „Moja i Twoja Nadzieja” czy „Podaj rękę Ukrainie”.
Warto podkreślić, iż nasi uczniowie Patryk Skąpski i Vladyslav Shults skomponowali specjalnie na tę okazję utwór o szczególnym przesłaniu pt: „Razem walczmy”.
Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za hojność, otwarte serca i ogromne wsparcie, zaś występującym za dostarczone wrażenia oraz możliwość obcowania z pięknem muzyki i poezji.

Galeria

Skip to content