Internat

Skład Rady Wychowawczej internatu:

Białas Adam
Pietruszewska Ilona
Krawczyk Elżbieta
Marczyński Jakub
Mikołajczyk Marzena
Szewczyk Sebastian
Szymańska Renata

 

Regulamin internatu

Do pobrania na końcu strony

Informacje

Internat jest integralną częścią szkoły, organizującą życie młodzieży mieszkającej z daleka od domu. W naszej placówce zatrudniona jest 8 osobowa kadra pedagogiczna. Personel pomocniczy to kucharki, sprzątaczki i pracownicy zajmujący się drobnymi naprawami.

W roku szkolnym 2017/18 na 80 miejsc jakimi dysponujemy do internatu przyszło 51 wychowanków z przydziałem do 2 grup wychowawczych:
I gr. – 20 dziewcząt
II gr. – 31 chłopców.
Młodzież zakwaterowana jest po 2 lub 3 osoby. Maksymalny miesięczny koszt pobytu w internacie to  260 zł (przy pełnym miesiącu) z czego 240 zł – to wysokość całodziennego wyżywienia (4 posiłki) oraz tzw. opłata na internat 20 zł. W ostatnich latach we wszystkich pokojach mieszkalnych przeprowadzono kapitalny remont. Na zewnątrz budynku ocieplono ściany i dach oraz zmieniono elewacje. W ostatnim czasie wyremontowano łazienkę chłopców i dziewcząt oraz częściowo toalety.
Wychowankowie mają do swojej dyspozycji:
  • darmowy internet Wi-Fi
  • 2 świetlice telewizyjne, bilard, piłkarzyki, x-box
  • salę fitness, tenis stołowy
  • studio nagrań
  • studio wirtualnej edukacji
  • pokoje nauki,
  • stołówkę.
Przy internacie działa szkolny tor kartingowy, na którym uczniowie w czasie zajęć w czasie wolnym mogą ćwiczyć technikę jazdy gokartem.
Do dyspozycji jest także pokój gospodarczy z aneksem kuchennym wyposażonym w kuchnię indukcyjną, mikrofalówkę, toster oraz podstawowe sprzęty kuchenne..
W trakcie wyborów wyłaniana jest Młodzieżowa Rada Internatu. W skład zarządu wchodzą:

– przewodniczący Samorządu Internatu,
– grupowa dziewcząt,
– grupowy chłopców.

Systematycznie prowadzone zajęcia wychowawcze to jedna z form spędzania czasu wolnego. Czas wolny w internacie to okres dnia, który pozostaje do wyłącznej dyspozycji wychowanka – a więc nie jest zajęty nauką własną, czynnościami organizacyjno-porządkowymi; posiłkami.
W ramach rozwijania zainteresowań młodzież uczęszcza na zajęcia sportowe, które odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej lub na przylegającym do sali boisku sportowym “Orlik”. Młodzież uczy się również pływać korzystając z miejskiego basenu w Turku czy wyjazdów na “termy” w pobliskim Uniejowie.
Było coś dla ciała, a teraz coś dla ducha. Przy czynnym współudziale MRI organizujemy corocznie wiele imprez kulturalnych m.in.:
  • ogniska integracyjne, karaoke, dyskoteki,
  • uroczystą wieczerzę wigilijną, dzień chłopca, dzień kobiet, “otrzęsiny” klas pierwszych itp.

Co roku bierzemy udział w Turniejach Burs i  Internatów na terenie całego subregionu konińskiego, które dają naszej młodzieży możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi i intelektualnymi. Ponadto corocznie przeprowadzamy konkurs pod hasłem: ,,Mój pokój w Bożonarodzeniowej szacie” oraz wiele…wiele innych ciekawych przedsięwzięć.
Zapraszamy do nas

Pliki do pobrania

REGULAMIN INTERNATU PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W KACZKACH ŚREDNICH

KWESTIONARIUSZ - w sprawie przyznania miejsca w internacie w roku szkolnym