POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „ZNASZLI SWÓJ KRAJ”

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „ZNASZLI SWÓJ KRAJ”

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY „ZNASZLI SWÓJ KRAJ”

4 kwietnia 2024 r. odbyła się  XVII już edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego „Znaszli Swój Kraj” . I tym razem nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Jej reprezentanci to: uczeń klasy 2TP Jakub Kuras i uczeń klasy 1OPW Wojtek Gadomski. Musieli oni wykazać się rozległą wiedzą z zakresu znajomości geografii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu Tureckiego. Jak zwykle organizatorzy (nauczyciele geografii I LO w  Turku) oprócz trudnych pytań zaoferowali mnóstwo dobrej zabawy w przemiłej atmosferze.
Rozgrywki toczyły się między czterema czteroosobowymi zespołami składającymi się z uczniów różnych szkół. Kuba wraz ze swoją drużyną zajął I miejsce, drużyna Wojtka uplasowała się na miejscu drugim.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięska drużyna wraz z opiekunami została zaproszona do przeżycia wspaniałej przygody – Pieszego Rajdu trasą turystyczną Turek- Chlebów, który odbędzie się w maju.
Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.

Galeria

Skip to content