Poznaj Polskę – Toruń

Poznaj Polskę – Toruń

Poznaj Polskę – Toruń

Listopadowy wyjazd uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich do Torunia wpisał się w pełni  w założenia projektu „ Poznaj Polskę” Młodzież z naszej szkoły odwiedziła w tym mieście dwa miejsca.  Pierwszym  było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie  mogli uczestniczyć w interaktywnych wystawach, podziwiać 33-metrowe Wahadło Foucaulta czy poznać tajniki wrażeń optycznych.  Z nowoczesności przenieśli się następnie w świat średniowiecza w Żywym Muzeum Piernika. W tym ciekawym miejscu młodzież mogła poznać tradycje toruńskiego wypieku, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w wesołej i zabawnej atmosferze. Pod opieką Mistrza piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej nasi uczniowie mogli własnoręcznie przygotować ciasto, by później,  przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Pomiędzy punktami wycieczki, była również strawa dla ciała- wspólny obiad. Program „Poznaj Polskę” pozwolił uczniom Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na uczestnictwo w atrakcyjnych wyjazdach, będących uatrakcyjnieniem procesu edukacyjnego  i  umożliwiającym młodzieży poznanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, zabytków kultury oraz osiągnięć polskiej nauki.

Galeria

Skip to content