Koszykarski tydzień w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

W dniach 11 do 14 marca 2024 r. drużyny koszykarskie naszej szkoły rozegrały turnieje w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego oraz Ludowych Zespołów Sportowych.
Zmagania rozpoczęły się od Mistrzostw Powiatu Tureckiego SZS dziewcząt i chłopców, które odbyły się 11 marca 2024 r. na sali ZST w Turku. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie, ale ulegli drużynom ze szkół w Turku. Rywalizację powiatową chłopców wygrała drużyna ZST. Dziewczyny zaprezentowały znakomicie, pokonały drużyny z ZST i I LO w Turku, wygrywając tym samym Mistrzostwa Powiatu i awansowały na Mistrzostwa Rejonowe.
Wyniki meczów dziewcząt:
ZSR CKP Kaczki Śr- I LO Turek 28:7
I LO Turek – ZST Turek 15:9
ZSR CKP Kaczki Śr – ZST Turek 28:7
Mistrzostwa Rejonowe dziewcząt odbyły się 14 marca 2024 r. na sali MOSiR w Koninie. Drużyna ZSR CKP Kaczki Średnie trafiła do grupy wraz z zespołami z III LO w Koninie i ZSOiT w Kleczewie. Drużyna z naszej szkoły pokonała po dogrywce zespół z Kleczewa i uległa po ambitnym meczu zespołowi z Konina. W meczu o 3 miejsce nasze dziewczyny po świetnym meczu pokonały wysoko drużynę z ZSOiT w Kleczewie.
Los chciał, że rywalizacja w ramach SZS zbiegła się z zawodami w ramach rywalizacji LZS. Mistrzostwa Wojewódzkie LZS w Piłce Koszykowej Dziewcząt odbyły się 13 marca 2024 r. na hali ZSP w Nietążkowie. To na tych zawodach dziewczyny odniosły największy sukces, zdobywając wicemistrzostwo województwa wielkopolskiego. Dziewczyny wygrały swoją grupę deklasując zespoły z Nietążkowa (17:0) oraz Szamotuł (37:0), co zagwarantowało im udział w finale rozgrywek. W decydującym meczu nasze dziewczyny uległy bardzo mocnej drużynie z Ostrzeszowa, mimo tego mogły się cieszyć ze srebrnych medali i tytułu wicemistrzyń wielkopolski.
O włos od medalu na mistrzostwach wojewódzkich w ramach rywalizacji LZS byli również chłopcy, którzy swój turniej rozegrali dzień później ,również w Nietążkowie. Zajęli 2 miejsce w swojej grupie co dało możliwość gry w „małym finale”. W meczu o 3 miejsce ulegli 1 punktem(10:9) drużynie ze Środy Wielkopolskiej
Skład drużyny dziewcząt :Łukaszczyk Łucja(K), Łukaszczyk Oliwia,Rosiak Zuzanna, Misiak Marika, Salomon Żaklina, Salomon Wiktoria,Graczyk Aleksandra, Kropidłowska Kornelia, Jesionek Zuzanna, Ciuśniak Patrycja, Wypych Wiktoria, Dawicka Roksana, Wilczyńska Andżelkia.
Skład drużyny chłopców: Bober Jakub, Człapa Kacper, Dzikowski Bartosz, Jankowski Łukasz, Klimczak Dawid, Mielcarek Antoni, Perlich Kacper, Peruga Paweł, Sołdyński Łukasz, Terkiewicz Sebastian, Wojtczak Antoni.
Opiekunowie: Tomasz Jakubowski, Jarosław Przybył.

W dniach 10–15 marca uczniowie naszej szkoły oraz szkół partnerskich z Niemiec: Ferdinand-Braun-Schule Fulda i Mädchengymnasium St.Agnes Stuttgart spotkali się w Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku aby uczestniczyć w wyjątkowym projekcie pod hasłem „Solidarna Europa”.
Głównym celem tego spotkania było zgłębienie tematu solidarności, zarówno tej historycznej, jak i współczesnej. Projekt był również okazją do refleksji nad znaczeniem solidarności w kontekście obecnej sytuacji społeczno-politycznej.
Różnorodne warsztaty i prace w grupach zachęcały młodych ludzi do refleksji nad znaczeniem słowa „solidarność” oraz do dyskusji na temat jej roli w Europie. Ich wiedza o autentycznym gdańskim ruchu solidarnościowym została dodatkowo wzbogacona podczas wizyty w Europejskim Centrum Solidarności.
Poza tematycznymi warsztatami, uczestnicy mieli również okazję zwiedzić centrum Gdańska podczas gry miejskiej, odwiedzić sąsiednie miasto Sopot oraz spędzić czas na integracji w kręgielni. To wszystko sprawiło, że spotkanie nie tylko pogłębiło ich wiedzę, ale także umożliwiło cenne doświadczenia kulturowe, społeczne i językowe.
Dziękujemy @Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana Kolbe i Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży za wspaniałe wspomnienia i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania za rok.