MŁODZI FACHOWCY – ZŁOTEM NASZEGO REGIONU

Dzięki zaangażowaniu Starosty Tureckiego i pracowników organu prowadzącego nasza szkoła zyska dofinansowanie kształcenia zawodowego. Informacje na portalu Powiatu Tureckiego są budujące. 13 milionów 300 tysięcy złotych – tyle na rozwój szkolnictwa zawodowego otrzymają powiaty turecki i kolski. Wspólny projekt pochłonie w sumie 15 milionów złotych, 1,7 mln złotych to wkład własny powiatów. Zadanie będzie realizowane w latach 2016 – 2018. Dofinansowanie pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 9.3.2 Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego.
Głównym zadaniem projektu będzie stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej, a dzięki działaniom uzupełniającym (finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego) przygotowanie wykwalifikowanych pracowników na potrzeby regionu. Projekt będzie realizowany w trzech szkołach, są to: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, Zespół Szkół Technicznych w Turku oraz Zespół Szkół Technicznych w Kole. W ramach projektu do szkół zakupiony zostanie nowoczesny, specjalistyczny sprzęt dydaktyczny.
Pieniądze, które zostaną wykorzystane na rozwój szkolnictwa zawodowego z pewnością przyczynią się do wzrostu poziomu kształcenia, działania wesprą również współpracę z lokalnymi i regionalnymi przedsiębiorcami. Dzięki nowoczesnej bazie techno-dydaktycznej, absolwenci szkoły będą lepiej przygotowani do wyzwań jakie stawia przed nimi rynek pracy, a tym samym zwiększy się zainteresowanie naszą szkołą wśród uczniów gimnazjum, którzy kształcić się będą zgodnie z potrzebami pracodawców. Nowoczesna baza techno-dydaktyczna to warunek rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz ogromne wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw w zakresie zabezpieczenia wysoko wykwalifikowanych kadr.