Nowy Samorząd Internatu w ZSR

Wybory do samorządu to doskonała okazja, by przekonać uczniów jak wiele od nich zależy. Z trudną sztuką wyborów borykamy się przez całe życie, więc warto uczyć się demokracji poprzez zaangażowanie w życie szkoły i internatu. Wybierając swoich reprezentantów, młodzież zyskuje świadomość współuczestniczenia w decyzjach, które ich dotyczą.
8 października w Internacie ZSR CKP w Kaczkach Średnich odbyły się wybory do Samorządu Internatu. W minionym roku funkcję tę pełniła uczennica klasy maturalnej Paulina Mielczarek. W bieżącym roku szkolnym czworo wychowanków zgłosiło swoją kandydaturę i ubiegało się o głosy społeczności internackiej. Komisja wyborcza w składzie: Patrycja Kujawińska, Kamila Matysiak, Krzysztofa Pawlak i Wiktor Pawlak do wyborów w trybie tajnym przygotowała karty do głosowania i urnę, dopełniając tym samym wszelkich formalności. Po przeliczeniu kart, wyłoniła nowy Samorząd Internatu. Zdecydowaną większością głosów przewodniczącym Samorządu został Kamil Kubczyk – uczeń 3 klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, dziewczęta reprezentować będzie Ewa Senczkowska, grupowym chłopców został Marcin Kaczmarek. Nowy skład samorządu został przyjęty z aprobatą i oczekiwaniem na konkretne i efektywne działania.
Wybory samorządowe to znakomita lekcja demokracji i przygotowanie do świadomego, dorosłego życia we współczesnym społeczeństwie. Życzymy powodzenia i sukcesów w trudnej pracy na rzecz całej społeczności internatu!