Nagrody dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

W życiu każdego człowieka jest długi czas ciężkiej, wytężonej pracy i tylko chwile triumfu i radości. Dlatego tych momentów nie można bagatelizować, bo sukces daje poczucie dobrze wykonanej pracy, jest źródłem satysfakcji i buduje poczucie wartości. Tak właśnie czuli się dziś reprezentanci Kaczkowskiej Grupy Filmowej podczas podsumowania etapu powiatowego konkursu „Nie daj szansy AIDS” i obchodów Światowego Dnia AIDS zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa wielkopolskiego. Edukacyjny film pod tytułem „Krótki film o HIV” w metaforyczny sposób przedstawił zagrożenia związane z AIDS, ostrzegał przed ryzykownymi sytuacjami, zrywał ze stereotypowym spojrzeniem na tę chorobę. Jury, przyznając I miejsce, z pewnością doceniło twórczą inwencję, umiejętności taneczno-aktorskie, charakteryzację i rozwiązania techniczne. Dla młodzieży praca nad filmem była kolejną okazją, by zaprezentować swoje talenty i po prostu dobrze się bawić, robiąc coś twórczego.

4 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Turku Sandra Zielińska i Kacper Okoński (Kamil Waliszek nieobecny z powodu udziału w wyjazdowym projekcie językowym) odebrali nagrody z rąk organizatorów. Ze względów formalnych nie wszyscy twórcy uczestniczyli w tej pięknej chwili, ale podziękowania należą się także Klaudii Gryczyńskiej, Jakubowi Szczęsnemu, Szczepanowi Leguckiemu, Sebastianowi Puckowi, Piotrowi Korczyńskiemu i Sebastianowi Świerkowi.

Gratulujemy młodym artystom i trzymamy kciuki podczas etapu wojewódzkiego. Konkurencja duża, ale wiara w Kaczkowską Grupę Filmową góry przenosi!
W trakcie trwania uroczystości wręczone zostały także nagrody za konkurs fotograficzny, na scenie pojawiła się uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Patrycja Jakubowska, która zajęła II miejsce w „Konkursie Profilaktycznym LAB – żyj, nie ulegaj, walcz…” To kolejny sukces i powód do dumy, że młodzież nie jest obojętna wobec ważnych spraw.