Udział uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w XII AKADEMICKIM TURNIEJ TRANSEDU

Rynek pracy związany z logistyką wymaga specjalistycznej wiedzy, by ją uzyskać trzeba zmierzyć się z konkretnymi sytuacjami związanymi z transportem. Młodzież ma tę możliwość, biorąc udział w symulacji działania internetowej giełdy transportowej.

10 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju TransEdu. W pierwszym etapie uczestnicy rywalizowali między sobą w grze, która doskonale przygotowuje do konkretnych zadań związanych z logistyką transportową. Wcielając się w rolę spedytora, mieli zawrzeć dla swojej firmy najbardziej opłacalne transakcje. Drugi etap turnieju stanowił test pochodzący z Wirtualnej Akademii TransEdu, dotyczył wiedzy o branży TSL, a także zagadnień geografii, której podstawy powinien znać każdy spedytor. Rozpoczynając test uczniowie wybierali język obcy, w którym były sformułowane pytania. Jak widać zawód ten wymaga umiejętności z różnych dziedzin życia.

W konkursie uczestniczyła klasa 1TSp, 2TSp i 3SOR. Zwycięzcą pierwszego etapu został Krystian Stawiany, uczeń klasy 2TSp. Natomiast w drugim etapie pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 3SOR : Daria Pyziak i Sebastian Andrzejewski. Gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności zwiększą szansę na rynku pracy w zawodzie spedytora.