ZSR-w poszukiwaniu energooszczędnych rozwiązań w budownictwie

Nowoczesna baza dydaktyczna i lokalowa ZSR CKP w Kaczkach Średnich, niestandardowe działania, nieustanne poszerzanie edukacyjnych horyzontów stanowi swoisty depozyt w rozwój wiedzy, kompetencji i umiejętności branżowych. ZSR gościł przedstawicieli firmy Xella Polska sp. z o.o., lidera energooszczędnych rozwiązań w budownictwie oraz producenta markowych wyrobów z betonu komórkowego, bloków wapienno – piaskowych i mineralnych płyt izolacyjnych. To wszystko dzięki markom takim, jak: Ytong, Hebel, Silka i Multipor. Szkolenie branżowe, przeprowadzone dla uczniów klas technikum budownictwa połączyło wiedzę z umiejętnościami praktycznymi. Uczestnicy mogli poznać technologię murowania na cienką spoinę oraz zapoznać się szeroką gamą produktów oferowanych przez Xellę. Uczniowie z zapałem wzięli udział w części praktycznej prezentacji, pod okiem specjalistów z tej branży, którzy odpowiadali na każde z zadanych pytań. Szkolenie fachowców z Xella Polska sp. z o.o. pozwoliło młodym adeptom budownictwa z ZSR CKP w Kaczkach Średnich poznać nowoczesne materiały budowlane, ich unikalne właściwości, a także w praktyce wykorzystać zdobyte wiadomości, ucząc się u najlepszych.