Wyróżnienie dla uczennicy Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w konkursie literackim

Odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę w tym roku jest szczególnie uroczyście świętowane. Młodzież wzięła udział w wielu uroczystościach i konkursach mających przybliżyć zawiłe losy historii, bohaterstwo ludzi w drodze do wolności. Konkursy dają także możliwość rozwijania kreatywności, zaprezentowania uzdolnień, które w szkolnej ocenie wymykają się kryteriom, na przykład umiejętności poetyckich.
Uczniowie ZSR w Kaczkach Średnich wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKO-FOTOGRAFICZNYM „WOLNOŚĆ JEST W NAS…” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Turku. Wykazali się wielką wrażliwością, tworząc wiersze z punktu widzenia współczesnego, wolnego człowieka, który potrafi spojrzeć w przeszłość, docenić ofiarę minionych pokoleń. W konkursie wyróżniony został wiersz pt. „Zegar” Doroty Wawrzyniak uczennicy klasy I TŻ, który doskonale ukazał tę ciągłość historii. Odczytany przez zawodowego aktora podczas podsumowania konkursu, zadziwiał dojrzałością przemyśleń i śmiałością poetyckich sformułowań.
Gratulujemy Dorocie i dziękujemy pozostałym uczestnikom konkursu, o których z pewnością usłyszymy w kolejnych artystycznych przedsięwzięciach. Swoje wiersze zaprezentowali uczniowie:
Kinga Buda, Izabela Iglikowska, Adrianna Frankowska, Magdalena Pilarczyk, Wiktoria Waliszek, Marcin Chojnacki, Patryk Skąpski i Radosław Maciejewski.