Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZSR

Krew należy do najpotężniejszych leków, jakimi dysponuje medycyna, a jedynym jego źródłem jest zdrowy człowiek. Krwiodawstwo oparte na współpracy ze zdrowymi, uświadomionymi dawcami jest i długo jeszcze będzie niezmiernie ważne i potrzebne. W Polsce w ciągu roku dokonuje się ok. 1,5 mln przetoczeń krwi (transfuzji) ratujących życie i zdrowie ludzkie. Potrzebne są osoby oddające krew systematycznie i wielokrotnie. Od ośmiu lat w ZSR propaguje się ideę honorowego krwiodawstwa. Kontynuowana jest współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. 27 marca 2019 r. odbyła się Akcja Honorowego Oddawania Krwi, poprzedzona prelekcją nt. krwiodawstwa przeprowadzoną przez panie pielęgniarki z RCKiK. W przedsięwzięciu wzięły udział 82 osoby. Większość wśród nich stanowili uczniowie, ale byli także rodzice, absolwenci, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pozyskano ponad 26 litrów tego cennego daru dla chorych ludzi. Warto podkreślić osobliwą, przyjemną atmosferę tego dnia. Satysfakcja dawców jest fantastycznym, niezastąpionym uczuciem. Krwiodawcy zostali poczęstowani pączkami, jabłkami i napojami, które serwowali uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wszystkim dziękujemy!
Terminy kolejnych akcji: 27 września 2019 r. oraz 21 marca 2020 roku. Zapraszamy!