ZSR w szkole życia- aktorskie warsztaty

Michał Felczak, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu był gościem Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Przybył na zaproszenie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego To kolejna odsłona aktu w ramach projektu „Z Kaczek Średnich do Wielkiej Kultury” dotowana przez Fundację PZU.
Artysta znany jako Felek, urodził się 1994 roku w Turku. Szlifował umiejętności aktorskie w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie i w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku w klasie fortepianu i gitary. W 2018 roku zdobył II nagrodę za najlepszą rolę męską w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kemerowie (Rosja) za rolę Astrowa w spektaklu „Tęsknota” reż. P. Siekluckiego, III nagrodę na Festiwalu Monodramów w Tychach i I nagrodę na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku za monodram „Stopklatka”. Poza teatrem kocha sporty walki i grę w squash’a, posiada wiele umiejętności, m.in. śpiewa, komponuje muzykę, tańczy, jeździ na rolkach wyczynowych, łyżwach i deskorolce. Na spotkaniu z młodzieżą pan Michał Felczak przeprowadził warsztaty aktorskie, podczas których młodzi musieli zmierzyć się z wyrażaniem własnych emocji, używając słów wierszy. To ćwiczenie doskonale sprawdza myślenie poprzez rolę. Stwarza uczniom warunki do wszechstronnego rozwoju, rozwija kreatywność i zaufanie wobec własnych pomysłów. Na zakończenie członkowie Kaczkowskiej Grupy Filmowej pokazali kilka swoich filmów z prośbą o recenzję. Filmy te zdobyły uznanie w oczach Pana Felczaka.
Inicjatywa Fundacji PZU promuje wrażliwość na kulturę wysoką, nowe pomysły, które w codzienności nie miałyby szansy zaistnieć, pokazuje również świat marzeń i wiarę w ich realizację, motywując młodzież do działania.