Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Sale lekcyjne, pracownie i obiekty sportowe Zespołu Szkół Rolniczych zaczęły znów intensywniej tętnić życiem, a to za sprawą zakończenia wakacji i rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Uroczystości  z tym związane odbyły się w poniedziałek 2 września. Najwięcej wyzwań czeka na uczniów klas maturalnych, ale też na 235 pierwszoklasistów, którzy w 9 oddziałach rozpoczęli naukę w Kaczkach Średnich.

Uczestnicy poniedziałkowego wydarzenia spotkali się rankiem w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich, gdzie odprawiona została msza święta.
O godz. 9:00 nauczyciele, uczniowie, a także rodzice zebrali się na placu przy budynku ZSR CKP. Tam młodzież powitali m.in. dyrektor ZSR CKP – Krzysztof Świerk, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Turku – podinsp. Wiesław Raczyk, zastępca naczelnika Wydziału Kwatermistrzowsko-Kadrowego KP PSP w Turku – mł. kpt. Jacek Erkiert, przewodniczący prezydium rady rodziców w ZSR CKP w Kaczkach Średnich – Jakub Perlich i inni. W obecności kadry pedagogicznej i szacownych gości przedstawiciele klas pierwszych przysięgli uroczyście na sztandar uczyć się systematycznie, dbać o honor i dobre imię szkoły.

Zespół Szkół Rolniczych nieustannie się zmienia. Nastolatkowie przekonali się o tym już pierwszego dnia nowego roku szkolnego. Wtedy to przedstawione zostało nowe, odświeżone logo ZSR CKP. Miłośnicy tradycji nie muszą się jednak obawiać, że nowoczesny design zabił ducha tradycji. Na nowe logo wciąż składają się takie symbole, jak nawiązujące do rolniczego rodowodu placówki kłosy, jak koło zębate, książka i komputer. Logo to znalazło się również na jeszcze bardziej funkcjonalnej stronie internetowej szkoły, na której uczniowie mogą śledzić aktualności z życia placówki, przeglądać plan zajęć itp.

Nowa strona www to zmiana znacząca, jednak kosmetyczna w porównaniu z przedsięwzięciem, które zapowiedział dyrektor ZSR CKP Krzysztof Świerk poinformował osoby uczestniczące w rozpoczęciu roku szkolnego, iż w najbliższych miesiącach w Kaczkach Średnich realizowany będzie duży projekt, stanowiący owoc współpracy z branżą motoryzacyjną. Dyrektor zaznaczył, że będzie to projekt nie na skalę lokalną, a ogólnopolską.

Rok szkolny 2019/2020 jest wyjątkowy. W wyniku reformy oświaty naukę w liceach i technikach rozpoczęły dwa roczniki nastolatków. Równolegle wiedzę zdobywać będą, tworząc odrębne oddziały klasowe, absolwenci wygaszonych gimnazjów, jak byli uczniowie podstawówek. Zawirowania te sprawiły, że w wielu placówkach nauka trwa od rana do wieczora. Dyrektor Krzysztof Świerk miał jednak dla uczniów i rodziców dobrą wiadomość.
W Kaczkach Średnich przygotowano się do nowego roku szkolnego w taki sposób, by nie musieć korzystać z systemu dwuzmianowego.

Po zakończeniu uroczystości, inaugurującej rok szkolny 2019/2020, uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by spotkać się z wychowawcami. Była to również pierwsza okazja, by przekonać się, jakie zmiany przyniosły wakacyjne remonty.

Galeria