Honorowo oddali krew

Honorowo oddali krew

Honorowo oddali krew

Kolejna akcja Honorowego Dawcy Krwi za nami!

W dniu 2 października 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa.

Mimo niesprzyjającej aury, krążących wokół przeziębień, honorowi dawcy krwi z naszej szkoły nie zawiedli. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zjawili się w godzinach porannych w przekształconej w tymczasowy punkt poboru sali lekcyjnej, by najpierw poddać się procesowi rejestracji. Osoby, które miały minimum 18 lat, odpowiednią masę ciała oraz były w dobrej kondycji fizycznej, mogły zasiąść wygodnie na fotelu i zrelaksować się podczas bezbolesnego oddania kilkuset mililitrów krwi. Uczestnicy wydarzenia szybko odzyskali siły, a to za sprawą czekającego na nich słodkiego poczęstunku.

Podczas akcji pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zebrali 15 litrów krwi!  Tego dnia nie zabrakło wieloletniego koordynatora akcji oraz zasłużonego krwiodawcy p. Elżbiety Szewczyk.

Wszystkim dawcom dziękujemy i kolejny raz gratulujemy szkolnym bohaterom – RATUJECIE LUDZKIE ŻYCIE!!!

Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski.

fot. Sandra Zielińska

Galeria