III Jarmark Bożonarodzeniowy ZSR CKP

Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce rozmaite jarmarki świąteczne i kiermasze, organizowane w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Nie trzeba jechać do Wrocławia czy Poznania, by wziąć udział w tego typu wydarzeniu. Przepełniony atrakcjami jarmark odbył się bowiem w Zespole Szkół Rolniczych. Największe emocje wzbudziło stół w klimatach „bareizmów” PRL-u, przygotowany przez uczniów klasy 2 Technikum Pojazdów Samochodowych.
Jarmark nie miałby świątecznego charakteru, gdyby nie dekoracje, stroiki i inne ozdoby, przygotowane przez nastolatków. Estetyka była bardzo ważna, ponieważ komisja konkursowa, oceniająca poczynania klas (2TPS, 3TBŻ, 2TOR, 2MR, 1MRA, 2TSP, 2TŻ, 2TEB) zwracała uwagę nie tylko na skuteczność sprzedaży, ale przede wszystkim na przygotowanie stołu. Uczniowie podeszli do zadania w rozmaity sposób. Większość postanowiła stworzyć wigilijny klimat, były też i inne koncepcje,
np. wykreowanie w szkolnym korytarzu sklepiku rodem z „Misia” Stanisława Barei. Tam smakołyki sprzedawano spod lady, na której leżały numery „Politechnika”, a z butelek z szamponem, rozstawionych na sklepowej półce, łypał z etykiety na klientów Samson. Warto było sięgać po jak najciekawsze aranżacje, gdyż jury oceniało pomysłowość młodzieży.
Koniec końców, po podsumowaniu utargów oraz punktów uzyskanych za wygląd stoisk, komisja konkursowa III edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego ZSR KCP przyznała I miejsce klasie 2TPS. Triumfatorzy zdobyli nagrodę, którą będzie dofinansowanie wycieczki szkolnej. Na wyróżnienie zapracowali uczniowie z klas 1MRA oraz 2TOR. Wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, gdyż pozyskane podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego środki pieniężne przeznaczone zostaną m.in. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.