Nasi bohaterowie!

Nasi bohaterowie!

Nasi bohaterowie!

Konkurs „Dzisiaj każdy może być bohaterem!” to przedsięwzięcie kulturalne, które w czasie pandemii COVID-19 miało uaktywnić artystycznie dzieci i młodzież, ale przede wszystkim uwrażliwić na relacje społeczne, tak nietypowe w obecnych czasach.
Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie wraz z Filiami w Kole , Słupcy i Turku.
W poszczególnych kategoriach uczestnicy konkursu mieli udokumentować plastycznie, fotograficznie albo w krótkiej formie literackiej to, jak pomagają sobie w rodzinach, wspierają seniorów, nawiązują zdalne relacje, jak postrzegają bohaterstwo i nowych bohaterów.
Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich podzielili się swoimi refleksjami w formie wierszy, sentencji i maksym, dwoje z nich zajęło wysokie miejsca, jedna osoba otrzymała wyróżnienie.
I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajął Marcel Białas z klasy IV TOR za swój tekst „Zamaskowany bohater”.
II miejsce zdobyła Kamila Kamińska z klasy II TR, komisja doceniła wiersz, którego tytuł „Każdy może być bohaterem” odnosił się do hasła konkursu .
Wyróżnienie przyznane zostało Sandrze Zielińskiej za fraszkę „Do lekarzy”.
W swych pracach uczniowie zwracają uwagę na to, co obecnie ważne, czyli zasady bezpieczeństwa, poważne podejście do zagrożenia i nakazów higienicznych, przewartościowanie kategorii bohaterstwa. Jak widać nauczanie w zdalnej formie nie odbiera młodzieży możliwości zaprezentowania swoich talentów i umiejętności, komentowania aktualnych spraw, a przecież wiadomo, że młodzi ludzie są niezwykle uważni w obserwowaniu świata i jego przemian.
Podczas wręczania nagród (czytnik elektroniczny, smartwatch) pani kierownik CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie filia w Turku Ewa Kiwak poinformowała uczniów o przygotowaniach do zbiorowego wydania książkowego ich wierszy.
Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, zachęcamy do rozwoju literackich form, dziękujemy za włączenie się w akcję wspierającą świadomość zagrożenia.
Jesteście naszymi bohaterami!

Galeria

Skip to content