Wojska Obrony Terytorialnej ponownie w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

Wojska Obrony Terytorialnej ponownie w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

Wojska Obrony Terytorialnej ponownie w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ponownie w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. W dniu 14 czerwca 2021 r. miało miejsce fascynujące spotkanie z przedstawicielami WOT z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. gen. bryg. Stanisława Taczaka. Przedstawiciele Terytorialsów Anna Szymaniak i Marcin  Mrówka bardzo ciekawie przybliżyli młodym mundurowym z naszej szkoły zadania żołnierzy Obrony Terytorialnej. Odpowiadali na wiele pytań związanych z wojskiem i służbą żołnierzy tej wyjątkowej formacji, która jest „ZAWSZE BLISKO, ZAWSZE GOTOWA”. Nasi goście opowiadali o broni i sprzęcie, z których korzystają żołnierze WOT oraz szkoleniach jakie przechodzą.
Na spotkaniu obecny był Pan naczelnik Sławomir Kosobudzki reprezentujący Starostę Tureckiego. Naczelnik Wydziału Edukacji zdaje się u nas w szkole został skutecznie zachęcony do wstąpienia w szeregi WOT – zapowiedział, że jest gotów to uczynić. Pani Dyrektor Elżbieta Karwacka wyraziła wdzięczność, że wreszcie, po tym czasie izolowania możemy znów wsłuchać się w opowieści pasjonatów wojskowości.

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
https://www.youtube.com/watch?v=TdiPgZrlRkQ
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
https://www.youtube.com/watch?v=ZLqG2-nYOTE

Każdy kto ukończył 18 rok życia i chce spróbować swoich sił w wojsku odbywając ochotniczo szkolenie Obrony Terytorialnej może się zgłosić do:
• szer. Anna Szymaniak tel. 603 727 229
• szer. Marcin Mrówka tel. 796 700 883

Galeria

Skip to content