Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Tegoroczna, już 28 akcja Sprzątanie Świata, będąca częścią międzynarodowego ruchu o nazwie „Clean Up the World” przebiegła pod hasłem Myślę, więc nie śmiecę. Towarzyszył jej niezmiernie wymowny plakat Ekologicznego Człowieka Myślącego nawiązujący do rzeźby Myśliciela stworzonej przez Auguste Rodina 140 lat temu. Wszystko po to, aby zmusić nas do myślenia nie tyle o sprzątaniu naszej planety, ale o nieśmieceniu. Stąd też akcję sprzątania poprzedziły warsztaty z eko-recyklingu, podczas których zwracano uwagę na możliwość dania przedmiotom – śmieciom drugiego życia. Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu wykonali kompozycje z metalowych puszek (po karmie dla zwierząt), płótna i roślin ogrodowych (słoneczników, hortensji i ziół).

Galeria

Skip to content