Blackout poetry, czyli kreatywna poezja w szkolnej bibliotece

Blackout poetry, czyli kreatywna poezja w szkolnej bibliotece

Blackout poetry, czyli kreatywna poezja w szkolnej bibliotece

Blackout poetry  to w najprostszym tłumaczeniu zabawa w zakreślanie słów na zadrukowanej stronie starej książki lub artykułu, dzięki czemu powstaje nowy tekst.

W ramach obchodów Października- Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej bibliotece zorganizowano warsztaty  blackout poetry, czyli  „poezji negatywnej”. Okazało się, że wśród naszych uczniów są nowi poeci, którzy, dzięki naszej  zabawie  odkryli w sobie twórczy  potencjał. Rezultaty warsztatów można podziwiać w szkolnej bibliotece. Dziękujemy wszystkim uczestnikom: Sandrze Ziętek, Gabrieli Urbaniak, Katarzynie Kośli, Nikoli Szmagaj, Patrycji Lancman, Aleksandrze Matusiak, Wiktorii Krawczyk, Darii Mankiewicz, Weronice Rutkowskiej, Jakubowi Napartemu.

Galeria

Skip to content