I miejsce dla uczennicy ZSR CKP w Kaczkach Średnich w Konkursie Recytatorskim

I miejsce dla uczennicy ZSR CKP w Kaczkach Średnich w Konkursie Recytatorskim

I miejsce dla uczennicy ZSR CKP w Kaczkach Średnich w Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy 4TSp Rita Adamczewska zajęła pierwsze miejsce w półfinale ,,Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz”, który odbył się 25 października 2021 roku, w siedzibie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. W konkursie brali udział reprezentanci szkół ponadpodstawowych z subregionu konińskiego. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany fragment ,,Pana Tadeusza” obejmujący co najmniej 40 wersów. Wszyscy recytatorzy zadbali o trafny dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, kulturę słowa, uzasadniony gest i ruch sceniczny, a przez to wyrażenie siebie, swoich emocji. Wystąpienia oceniała Komisja Konkursowa w składzie: wicedyrektor Anna Chudzińska, koordynator konkursu z ramienia CDN w Koninie – Aleksandra Czaplicka-Wojtas. Jury wytypowało trzech reprezentantów regionu konińskiego. Finał konkursu odbędzie się w Centrum Doskonalenia Nauczycieli       w Lesznie, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Ricie składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia znajdują się na stronie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie – Facebook

Galeria

Skip to content