Miesiąc bibliotek

Miesiąc bibliotek

Miesiąc bibliotek

Październik w szkolnej biliotece  Zespołu  Szkół Rolniczych  w Kaczkach Średnich minął pod hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Biblioteka to  miejsce przyjazne uczniom, bezstresowe, pozwalające przyjemnie spędzić czas, a dla osób aktywnych – integrujące, umożliwiające rozwijanie zainteresowań, uzdolnień czy wzięcie udziału w grupowych przedsięwzięciach. Z tej okazji  uczniowie szkoły- miłośnicy czytania i  asystenci biblioteki  uczestniczyli  w licznych konkursach i zabawach promujących czytelnictwo. Jedną  z nich była edukacyjna gra  o tytuł „ Mistrza Literatury i Języka Polskiego”. Gracze mogli sprawdzić swoją wiedzę o lekturach, wykazać  się kreatywnością w rozwiązywaniu anagramów i językowych kalamburów i przede wszystkim spędzić razem czas w szkolnej bibliotece- zawsze przyjaznym dla wszystkich miejscu Okazało się również ,  że wśród naszych uczniów są nieodkryci  poeci, którzy, dzięki  warsztatom blackout poetry, czyli

„ poezji negatywnej”, obudzili  w sobie twórczy  potencjał. Blackout poetry  to w najprostszym tłumaczeniu zabawa w zakreślanie słów na zadrukowanej stronie starej książki lub artykułu, dzięki czemu powstaje nowy tekst. Rezultaty warsztatów można podziwiać w szkolnej bibliotece.

Zgodnie z żartobliwym   powiedzeniem” pokaż mi swoją półkę z książkami, a powiem ci kim jesteś” młodzież naszej szkoły  mogła  również uczestniczyć w konkursie fotograficznym

„ bookself tour” polegającym na sfotografowaniu siebie na tle własnej domowej biblioteczki oraz stworzyć jednozdaniowe hasło promujące  ulubioną książkę lub serię książek.

Bibliotekarze szkolni dziękują wszystkim zaangażowanym w święto bibliotek: Sandrze Ziętek, Gabrieli Urbaniak, Julii Batnik, Aleksandrze Jasiak, Natalii Cieślak, Patrycji Zając, Kamili Kamińskiej, Krystianowi Marańdzie, Jakubowi Napartemu, Marii Koneckiej, Joannie Jerzak, Gabrieli Kaszubskiej, Wiktorii Krawczyk, Katarzynie Kośli, Nikoli Szmagaj, Aleksandrze Matusiak, Darii Mankiewicz, Weronice Rutkowskiej, Kindze Szmajdzie, Dominikowi Okońskiemu i Karinie Giersz.

Galeria

Skip to content