Maturzyści z Kaczek Średnich na Jasnej Górze

Maturzyści z Kaczek Średnich na Jasnej Górze

Maturzyści z Kaczek Średnich na Jasnej Górze

Dnia 29 marca AD 2022 odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym duchowym wydarzeniu wzięli także udział uczniowie ostatnich klas z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Program obejmował adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, Drogę Krzyżową i Eucharystię z aktem zawierzenia swojej przyszłości Matce Bożej. Konferencję, rozważania oraz homilię głosił o. Maciej Ziębiec ze zgromadzenia Redemptorystów. Zakonnik w bardzo przystępny dla młodzieży sposób mówił o miłości Boga do człowieka, przebaczeniu i miłosierdziu, co jest szczególnie w tym czasie bardzo istotne. Swoim świadectwem nawrócenia i spotkania się z bezinteresowną miłością Boga podzieliły się trzy młode dziewczyny. Ich intymne wyznania wzbudziły podziw i refleksję wśród zgromadzonych. Eucharystii przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Nasza młodzież powierzyła swoją
przyszłość, egzamin maturalny i całe swoje życie wstawienniczej opiece Królowej Polski. Opiekunami pielgrzymki byli p. Elżbieta Krawczyk, p. Ewa Pietrzak oraz ks. Paweł Zalewski.

Galeria

Skip to content