MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPEDYTORA w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPEDYTORA w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPEDYTORA w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

23 Maja w Naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Spedytora. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas o profilu technik spedytor: 1SEO, 2SpR, 3SpE, 3SpŻ. W ramach Europejskich Dni Pracodawcy odbyło się spotkanie z Doradcą Zawodowym z Urzędu Pracy w Turku. Dowiedzieliśmy się jakie są możliwości pracy w zawodzie technik spedytor oraz zobaczyliśmy jak wygląda branża TSL w liczbach. W ramach projektu UP w Turku obyło się spotkanie z zaproszoną Panią Spedytor, która zdradziła nam tajniki pracy w tym zawodzie.

Odbyła się międzyklasowa rywalizacja w konkursie na najszybciej rozwiązaną Krzyżówkę Branżową. W tej konkurencji wygrała klasa 3 SpE. Najlepszą krzyżówkę, opatrzoną pięknymi rysunkami branżowymi przygotowała klasa 2 SpR. Podczas tego wydarzenia, odbył się również test z wiedzy TSL na Najlepszego Przyszłego Spedytora.

Najlepszym Przyszłym Spedytorem Roku 2022 została Kinga Grzelak z klasy 3SpE. Wyróżnienie dostały dwie osoby: Justyna Urbaniak z 3SpE oraz Wiktor Szafirowicz z 3 SpŻ.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez lokalną firmę Ambro Logistics sp. Z o.o., Urząd Pracy w Turku oraz ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Autor artykułu: Natalia Pietrzak, kl. 2SpR

Galeria

Skip to content