Solidarna Europa: Młodzieżowe Spotkanie w Gdańsku

W dniach 10–15 marca uczniowie naszej szkoły oraz szkół partnerskich z Niemiec: Ferdinand-Braun-Schule Fulda i Mädchengymnasium St.Agnes Stuttgart spotkali się w Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku aby uczestniczyć w wyjątkowym projekcie pod hasłem „Solidarna Europa”.
Głównym celem tego spotkania było zgłębienie tematu solidarności, zarówno tej historycznej, jak i współczesnej. Projekt był również okazją do refleksji nad znaczeniem solidarności w kontekście obecnej sytuacji społeczno-politycznej.
Różnorodne warsztaty i prace w grupach zachęcały młodych ludzi do refleksji nad znaczeniem słowa „solidarność” oraz do dyskusji na temat jej roli w Europie. Ich wiedza o autentycznym gdańskim ruchu solidarnościowym została dodatkowo wzbogacona podczas wizyty w Europejskim Centrum Solidarności.
Poza tematycznymi warsztatami, uczestnicy mieli również okazję zwiedzić centrum Gdańska podczas gry miejskiej, odwiedzić sąsiednie miasto Sopot oraz spędzić czas na integracji w kręgielni. To wszystko sprawiło, że spotkanie nie tylko pogłębiło ich wiedzę, ale także umożliwiło cenne doświadczenia kulturowe, społeczne i językowe.
Dziękujemy @Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana Kolbe i Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży za wspaniałe wspomnienia i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania za rok.