Akcja – Zielona Transformacja

W dniu 20 marca 2024 r. Turecka Izba Gospodarcza w ramach projektu „Akcja – Zielona Transformacja” przeprowadziła w naszej szkole warsztaty przygotowujące uczniów do pisania ekobiznesplanów. Na początku warsztatów prowadząca Pani Monika Kozłowska dyrektor Tureckiej Izby Gospodarczej podkreśliła jakie znaczenie ma ekobiznesplan i czym się różni od zwykłego biznesplanu. Jak również poruszone zostały różne aspekty związane z ochroną środowiska , wskazujące na konieczność dbania o efektywne wykorzystanie energii, wody i surowców naturalnych. W dalszej części Pani Monika szczegółowo wyjaśniła jak należy wypełnić każdy punkt przedstawionego wzoru ekobiznesplanu z uwzględnieniem działań proekologicznych. Mamy nadzieję , że te warsztaty były inspirującym doświadczeniem i dzięki któremu uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę do przygotowania własnego ekobiznesplanu w konkursie realizowanym przez Turecką Izbę Gospodarczą pt: „Mój Plan na Ekobiznesplan. Składamy serdeczne podziękowania Pani Monice Kozłowskiej za przeprowadzenie warsztatów, a naszym uczniom życzymy samych inspirujących pomysłów na stworzenie własnych ekobiznesplanów.
Inicjatorem warsztatów była Katarzyna Grzelka-nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSR CKP Kaczki Średnie. Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.