Casting taneczny w ZSR

„Tańczyć każdy może…” – takie hasło towarzyszyło uczestnikom castingu do grupy tanecznej istniejącej od ubiegłego roku w ZSR w Kaczkach Średnich. Spotkanie, którego celem było wyłonienie talentów tanecznych, rozpoczął występ uczniów klas drugich – Kamila Waliszka i Piotra Korczyńskiego. Następnie zgromadzeni w auli pasjonaci tańca, ośmieleni i zachęceni pokazem przedstawicieli grupy tanecznej, zaprezentowali autorskie układy choreograficzne z elementami tańca współczesnego i nowoczesnego.

Imprezę poprowadziła uczennica Klaudia Gryczyńska, która z każdym z uczestników castingu rozmawiała o zainteresowaniu tańcem, wyborze stroju scenicznego oraz czasie przygotowania układu tanecznego. Były to niezwykle ciekawe konwersacje. Taniec wyraża bowiem emocje i opowiada historie; jest uniwersalnym językiem – mową ciała. W wolnych chwilach między występami publiczność i uczestnicy castingu zastanawiali się nad nazwą szkolnej grupy tanecznej. Po krótkiej dyskusji określono ją mianem KGT, czyli Kaczkowska Grupa Taneczna.
Zaangażowanie młodzieży w zajęcia taneczne będzie niewątpliwe okazją do rozwoju osobowości – doda pewności siebie, nauczy wytrwałości, a jednocześnie spełni rolę terapeutyczną – poprawi samopoczucie, zrelaksuje i ułatwi nawiązywanie relacji z rówieśnikami.
Zalety wynikające z zajmowania się tańcem można było dostrzec już podczas castingu. Do końca spotkania wśród kandydatów do KGT panowała miła atmosfera, która udzieliła się publiczności. Okazuje się, że muzyka, rytm, gesty i mimika twarzy tańczących wpływają niezwykle pozytywnie na widzów.