Święto Edukacji w ZSR

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest zwykle sposobnością do wypowiedzenia wielu ciepłych słów pod adresem nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, tak było i tym razem, gdy odświętnie ubrani uczniowie prowadzili uroczystość w ZSR w Kaczkach Średnich. W swych życzeniach młodzież zapewniała nauczycieli, że widzi i docenia trud ich pracy, gdy zmagają się z młodzieńczą butą i sztuką unikania wszelkich trudności. Podziękowała za starania, które wkładają w wychowanie i edukację, wierząc że ten wysiłek przyczyni się do tego, iż w przyszłości będą ludźmi mądrymi, odpowiedzialnymi i szlachetnymi. Młodzież złożyła życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, bo bez ich zaangażowania funkcjonowanie placówki edukacyjnej nie byłoby możliwe. Podczas części oficjalnej słowa uznania za niestandardowe metody pracy wyraził dyrektor szkoły Krzysztof Świerk, który zwrócił uwagę na to, że Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na przestrzeni ostatnich lat zmienił swoje oblicze, jest szkołą nowatorską, nowoczesną i bardzo przyjazną uczniom. Wyrazy szacunku złożyli także w swych przemówieniach przybyli goście, podkreślając, że trudna praca nauczyciela powinna być źródłem satysfakcji i prestiżu. Wyrazem uznania są z pewnością wręczone podczas uroczystości Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. W części artystycznej młodzież zaprezentowała swe umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Krótki filmik przygotowany przez Kaczkowską Grupę Filmową przedstawiał w zabawny sposób nauczycieli, nie odnosił się jednakże do konkretnych osób, lecz był odwołaniem do znanych stereotypów. Kolejnym punktem akademii było przyznanie Orderów Uśmiechu. W ZSR w Kaczkach Średnich już po raz drugi zorganizowane zostały przez Samorząd Uczniowski wybory, które wyłoniły najbardziej uśmiechniętych pedagogów. Cała społeczność uczniowska brawami nagrodziła uśmiech, który pojawił się na twarzach nauczycieli po wypiciu soku z cytryny. Uroczystość dedykowana nauczycielom i pracownikom szkoły była doskonałą okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów i umiejętności..