ZSR i Hortimex – inwestycja w profesjonalistów

Przedstawiciele ZSR, wraz z reprezentantami ośmiu innych placówek dydaktycznych z województwa wielkopolskiego i łódzkiego, 16.10.2018 r. uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Hortimex. Gospodarza spotkania reprezentowali: Prezes Mateusz Kowalewski, Kierownik Działu HR Katarzyna Sobieraj oraz Kierownik Działu Jakości Barbara Pietruszka.

To kolejny w bieżącym roku szkolnym etap współpracy ZSR w Kaczkach Średnich ze specjalistami branży spożywczej. Na początku października uczniowie klasy III i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych poznawali trendy kształtujące rozwój rynku dodatków do żywności, a także wykonywali zadania praktyczne w profesjonalnym laboratorium aplikacyjnym konińskiej firmy.
Tym razem przedmiotem spotkania było poszukiwanie płaszczyzn współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem a instytucjami oświatowymi. Merytoryczna propozycja firmy, obejmująca zarówno zakres praktyczny, jak i naukowy, to oczekiwana odpowiedź na potrzeby nowoczesnego szkolnictwa. Spotkanie ZSR z Hortimexem należy uznać za bezpośrednią inwestycję w profesjonalistów branży spożywczej, a jednocześnie w lokalny i ogólnopolski rynek produkcji żywności.