Drugie miejsce dla uczennicy ZSR w konkursie ,,Bądź architektem swojej kariery zawodowej”

Uczennica klasy 2TBŻ Dominika Ciechanowska, prezentując zawód inżyniera budownictwa, zajęła drugie miejsce w konkursie ,,Bądź architektem swojej kariery zawodowej”, zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
,,Udział w konkursie to kolejne nowe cenne doświadczenie. 24 października, dzień eliminacji pełen był różnorodnych wrażeń i emocji, lecz zajęte miejsce wynagrodziło wysiłek i czas poświęcony na przygotowanie się do prezentacji” – powiedziała laureatka.
Sukces oczywiście poprzedzony został pracą – aktywnym udziałem w warsztatach z zakresu kreowania własnej ścieżki zawodowej. Zajęcia praktyczne prowadzone przez specjalistów pomogły młodzieży wzorowo przygotować się do przedstawienia nabytych umiejętności przed komisją konkursową. Uczniowie dowiedzieli się, czego będą oczekiwać od nich przyszli pracodawcy, a tworzenie autoprezentacji skłoniło ich do pogłębionej refleksji nad swoją osobowością. Zarówno konkurs, jak też towarzyszące mu warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie i czynny udział młodzieży szkolnej.