Wiosna w Kaczkach na kulturowo!

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, uczestniczący w projekcie prokulturowym „Z Kaczek Średnich do Wysokiej Kultury”, postanowili przywitać wiosnę w progach Teatru Muzycznego w Łodzi. 21 marca mogli podziwiać na deskach teatru realizację światowej sławy musicalu Alaina Boublila i Claude’a- Michela Schonberga pt. „Nędznicy”. Spektakl muzyczny oparty jest na słynnej powieści Wiktora Hugo pod tym samym tytułem. Spotkanie ze sztuką to kolejny etap projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego pod patronatem Fundacji PZU Warszawa. Celem projektu jest „zarażenie” młodzieży wiejskiej i małomiasteczkowej potrzebą obcowania ze sztuką. Ułatwianie kontaktu z dobrami kultury, wzbudzanie potrzeby pójścia do teatru, muzeum, kina. Uczniowie ZSR stali się już koneserami takiej sztuki dzięki uczestnictwu w spektaklach Teatru Buffo w Warszawie, Teatru Wielkiego w Poznaniu czy Filharmonii Łódzkiej. Najlepszym dowodem na „złapanie” bakcyla świadomych odbiorców jest wzruszenie i entuzjazm uczestników wyrażany po spektaklach. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie umożliwia również bezpośredni kontakt z twórcami. Uczniowie mogli spotkać się ze skrzypaczką, pisarzem a w najbliższym czasie odbędą się warsztaty z młodym aktorem. Jak widać, wiosenny powiew kultury w Kaczkach trwa!