Uczniowie ZSR odkryli słodkie inspiracje na Targach Expo Sweet

Uczniowie ZSR odkryli słodkie inspiracje na Targach Expo Sweet

Uczniowie ZSR odkryli słodkie inspiracje na Targach Expo Sweet

Słodycze lubią niemal wszyscy, a świeżym, pachnącym ciastom, czekoladzie i innym deserom trudno się oprzeć. To uczucie zna doskonale młodzież z naszej szkoły, która wybrała się w cukierniczą podróż na największe w Polsce targi branży cukierniczej
i lodziarskiej – Expo Sweet 2020. W Warszawie uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSR CKP w Kaczkach Średnich zapoznali się z najnowszymi trendami w tej branży, a nastolatków zachwyciła szczególnie wystawa tortów okolicznościowych, które były prawdziwymi dziełami sztuki.

Podczas czterodniowych targów zaprezentowały się największe i najważniejsze firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, a także właścicieli kawiarni, restauracji i hoteli. Na licznych stoiskach wystawcy z Polski i ze świata serwowali ciasta, ciasteczka, lody i desery. Dzięki wielu degustacjom uczestnicy mogli odkryć nowe, wyśmienite smaki różnych rodzajów lodów i słodyczy.

Dla odwiedzających, spragnionych poznania nowych wiadomości dotyczących wypieków słodkich i wytrawnych, czekały mistrzowskie pokazy. Wśród gwiazd cukiernictwa
i gastronomii, z którymi spotkała się młodzież, byli m.in. pan Kurt Scheller oraz pasjonaci cukiernictwa z wieloletnim doświadczeniem – panowie Marcin Surdyk i Paweł Zalewski, z którymi nastolatkowie mogli porozmawiać o wspólnych pasjach, zainteresowaniach i marzeniach.

 

Uczestnictwo w takich imprezach, jak Expo Sweet 2020, jest okazją do poznania produktów z różnych stron świata. Takie wydarzenia pokazują, że głównym kierunkiem rozwoju branży jest łączenie klasycznych smaków i tekstur z nowymi trendami w cukiernictwie. Zaobserwowanie nowych rozwiązań w żywieniu, a także spotkanie wybitnych specjalistów to wyjątkowa lekcja. Wyjazd do Warszawy umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy z zakresu urządzeń i wyposażenia dla gastronomii, pozwolił nabyć umiejętności mogące stać się inspiracją,  a nawet wskazówką do dalszego rozwoju własnych talentów kulinarnych.

Galeria